Blikání světla je vedle spektrálního rozložení osvětlení a jeho intenzity jedním z faktorů ovlivňujících zrakovou pohodu při osvětlování pracoviště. Vlnění osvětlení je rychlá, periodická změna intenzity světla. Za běžných podmínek většina lidí není schopna vnímat zvlnění světla nad 80 Hz, což je považováno za mezní frekvenci pro LED osvětlení.
Dlouhodobé světelné vlnění je příčinou zrakových potíží při práci. Může způsobovat bolesti hlavy, migrény a vyvolávat epileptické záchvaty. V průmyslovém prostředí může vést k nehodám s účastí osob, protože stroboskopický efekt způsobený světelným vlněním vede ke zkreslenému vnímání rychlosti rotujících předmětů, například částí strojů. Vlnění je velmi nežádoucí na sportovištích, koncertech, kde se používají kvalitní filmové kamery, často s možností rychlého snímání (60 snímků/s a více), kdy se projevuje efekt měnící se intenzity světla. Periferní vidění je na efekt vlnění citlivější, což může v situaci řidiče vozidla narušit jeho soustředění a odvést pozornost na zdroj světla, a tím ohrozit bezpečnost silničního provozu.
S rychlým rozvojem osvětlovací techniky na bázi LED je tato problematika stále aktuálnější vzhledem k velmi rychlé době odezvy tohoto typu světelného zdroje v řádu několika desítek ns.